Clinton Odhiambo

Clinton 2015Rok narození: 2000

Potřebná částka na měsíc: 2.500 Kč

Situace: Úplný sirotek. Jeho rodiče zemřeli, nyní žije se svou starou babičkou v největším keňském chudinském slumu Kibera. Ta je sama vdova a bez práce. Chodí do školy Olympic Primary Academy.

Clinton je členem církve Upendo Centre Church.

Na začátku našeho sponzorování v roce 2007 byla jeho situace natolik špatná, že mu hrozilo, že bude muset kvůli neplacení školného opustit školu a pravděpodobně se stane jedním z mnoha pouličních dětí v Nairobi.

V průběhu roku 2008 mohl díky podpoře od českých dárců začít chodit pravidelně do školy. Zvlášť miluje zpěv a matematiku. Má moc rád Mešaka, což se projevuje zejména tím, že jakmile se naskytne příležitost, tak mu telefonuje z babiččina mobilu (zakoupeného také za peníze českých dárců:))

V květnu 2009 jej navštívil ředitel NF KMS Michal Klesnil. Viděl jeho školu i jejich obydlí – malý domeček o jedné místnosti stlučený z prken a vlnitého plechu. Ověřil, že peníze jsou vynakládány efektivně, zejména na Clintonovo vzdělání, jídlo a ošacení.

Další návštěva Clintona se uskutečnila v září 2011. Má se dobře a pozdravuje své české dárce. Jediný problém je, že z nějakého důvodu neroste.

Clintona jsme znovu navštívili v únoru 2015. Bylo mu momentálně 15 let a nastoupil na střední školu. Škola se jmenuje St. Bernard’s High School a je několik kilometrů od Viktoriina jezera. To znamená, že se celá jejich rodina (tzn. prarodiče a děti, o které pečují) přestěhovala o několik set kilometrů. Bydlí všichni v malém domku z hlíny a vlnitého plechu. Jsou opravdu nefalšovaně vděční za naši podporu. Bez ní by nepřežili. Viděli jsme, že naše podpora má cenu. Clinton se díky ní dosyta nají a dostane se ke vzdělání, na které by jinak neměl nárok. Máme naději, že jednou se z něj stane platný a užitečný člověk pro svou zemi.
Aktualizace z roku 2018: Clinton začal studovat na univerzitě a bude vděčný za každou podporu.