S evangeliem v Nepálu

V červnu jsme z našeho fondu pro krátkodobou misii finančně podpořili misijní výjezd Galiny Borovičkové z AC Praha do Nepálu. Zde si můžete přečíst zprávu z cesty:

Byla jsem součásti tříčlenného týmu OM z ČR. Cílem mé misijní cesty bylo:

1. Povzbudit místní křesťany na dálném západu Nepálu a navštívit místní školy kde jsem měla prezentaci o ČR a ekologii.
2. Šířit Bible a křesťanskou literaturu v oblastech, kde nejsou žádné církve a kde ještě lidé neslyšeli o Pánu Ježíši.
3. Navštívit křesťanský dětský domov www.Peacehome.eu pro tibetské děti v Katmanku a předat mu finanční dar (200 euro).

První týden mého pobytu byl v oblasti, kde je málo křesťanů (10 církví). Prozatím tato oblast byla v moci maoistů a z toho důvodu tam křesťané nemohli jezdit. K naši skupině z ČR (celkem tří lidí) se připojil bratr Petrus (Nepálec), který zná dobře místní poměry a jeho poslání je povzbuzovat křestany a podporovat růst sborů. První sbor a školy, kde jsme sloužili byly v Tikapuru, kde jsme byli ve školách ráno a odpoledne od 14 do 18 v místním sboru (200 členů). Další sbor a školy byl v Kudi. Zde jsme chodili i za křesťany domu, mluvili s nimi a modlili se za ně.
Druhá polovina byl trek spojený s prodejem literatury. První den jsme přenocovali v budově YWAM – v Dadheldura.
Další místo kde jsme přenocovali byla modlitebna v Anakoli, kde začíná náš trek a kde jsme Po příjezdu jsme vyrazili do vesnice nabízet knihy.
Další vesnice – Kotera, kde bydli 6 křesťanů (z toho 3 děti).
Odtud jsme vyrazily do Šilangy, kde nejsou křesťané a nikdo ještě nenabízel knihy. Většina lidé má zájem a kupují i Nové zákony.Projevili zájem i místní učitele a jeden z nich nám nabídl pomoc s distribuci knih ve škole kam jsme šly brzy ráno 14.6. a potom do Patany kde byl také zájem. Od tam jsme odpoledne jeli autobusem zpět do Dadheldura, protože jeden člen skupiny měl úraz na nohou a nemohl dál.
V Katmandu jsem navštívila dětský domov Himalaya Peace Home, který díky svým zakladatelům, manželům Kelsang (Tibeťan) a Tsering (kasta Sherpa), poskytuje lásku a péči více než dvaceti tibetským dětem. Předala jsem jim humanitarni pomoc (200 euro).
Další den jsem ztravila v křesťanském centru pro pomoc lidem nemocné HIV a pouliční evangelizaci.
Jela jsem navštívit křesťany, kteří bydli ve vesnici nedaleko Pokhary (40 lidí) a kteří mají touhu postavit si vlastní modlitebnu, aby nemuseli jezdit do města (sbor 2000 členů). Jeden z bratrů nabídl, že by mohl poskytnout vlastní pozemek (tržný cena je dost vysoká – má stejnou cenu jako stavba). Dle jejich odhadů ba stavba měla stát cca 25 000 liber (750 000,- Kč), ve které by bylo několik pokojů, které by byly k dispozici pro dárce financí a případně pro dobrovolníky, kteří tam jezdí učit ve školách.
V Pokhaře jsem navštívila dívku, která před dvěmi lety při mé první misijní cesty (18 let) přijala Pána (darovaly jsme ji Bibli). Teď je jedinou křesťankou ve vesnici (kvůli tomu má problémy) a pořad následuje Pána (chodí do místního sboru).
Další čas mého pobytu jsem stravila na cestě autobusy (jednou 16 hodin, 24 hodin, 2 x 7 hodin a kratší.

Závěr: věřím, že jsme tím výjezdem naplnila Boží vůli a zasela do srdcích lidí, kteří ještě neznali Pána něco co přinese ovoce.

Galina Borovičková, AC – Dobrá zprava, Praha