Boží dílo v Bételu roste

0684255b-5541-4fe3-8366-6e1dce74389dZ kralupského Betelu píší manželé Tiší:

Milí přátelé a příznivci Bételu v Čechách,

Moc vás opět zdravíme z Kralup, kde díky Boží milosti pokračuje a roste Boží dílo nejen mezi závislými na drogách, ale k našemu překvapení i mezi mladými lidmi.

V létě jsme byli na svatbě Standy (jeden z našich absolventů a vedoucích) a Veroniky, nově uvěřivší dívky, kterou s dítětem opustil její přítel. Byl to moc hezký pocit, vidět Standův proměněný život. O co víc nás překvapilo, když jsme se dozvěděli, že Standa s Veronikou zvažují, že by přišli do Bételu sloužit společně natrvalo. Ta myšlenka se nám velmi líbí a moc je potřebujeme. Modlíme se proto, aby Pán připravil cestu a dal pro ně finance.

Etické dílny®, preventivní program pro ZŠ založený na křesťanských hodnotách, se staly nedílnou součástí mojí (Veroniky) práce. Baví mě to tolik, že to spíše považuji za výsadu. Ožehavá témata, o kterých s dětmi diskutuji, přinášejí spoustu příležitostí k rozhovorům s dětmi a nejen s nimi. Po jednom z programů za mnou přišla paní učitelka a řekla: „To je opravdu pěkné, že děti mají takové preventivní programy, ale co my učitelé. O nás se nikdo nestará, nikdo nám s životem neporadí.“ Byla celá napjatá a velmi smutná. Nakonec z toho byl kratičký rozhovor o Bohu a pozvání na kávu.

 V mužské komunitě se zase všechno změnilo. Po čtyřech letech v Bételu koncem září odešel náš vedoucí Karel, kterému se naskytla příležitost na jedné křesťanské farmě a rozhodl se ji využít. Bylo to svým způsobem nečekané, ale zvládli jsme to. Karel je zapojený v místní církvi a vede si velmi dobře. Dělá nám radost. V komunitě máme teď stabilně kolem 8 odvykajících uživatelů drog. Pravidelně je učím (Petr) pracovat, pomáhám jim řešit jejich problémy, studuji s nimi Bibli, teď nově začínáme kurz Objevování křesťanství.

Jak jsme avizovali v minulé zprávě, Veronika s našimi teenagery plánovala začít klub pro mladé ve spolupráci s místní Církví Bratrskou. To, co bylo pouze v plánech, se stalo realitou. K našemu velkému překvapení se u nás v klubovně od října pravidelně schází 16-24 dospívajících ve věku od 12-16 let. Všechny to velmi baví, probíráme s nimi ožehavá témata, pouštíme jim křesťanskou i nekřesťanskou hudbu, přičemž u obojího rozebíráme texty, díváme se na EXIT 316, hrajeme hry, jíme a zažíváme spoustu legrace. Díky Bohu za to.

 Přejeme Vám příjemný a poklidný adventní čas a požehnané Vánoce.

S láskou,

Petr, Veronika, Jakub a Hanka Tiší