Naše děti si vedou dobře

Z Afriky píše náš keňský misionář Mešak Okumu:

Posílám mnoho pozdravů v Ježíšově jménu! Díky Bohu se máme dobře a Pán nás podepírá. Rád bych napsal alespoň pár řádků o dětech, které podporují čeští dárci:

Alvin pokračuje ve studiu na střední škole ve městě Homa Bay a vede si dobře. Anthony je na škole pro budoucí učitele „Kericho West Teachers training college“, kde stráví ještě dva roky. Zatím jsem si musel na jeho školné vypůjčit, ale mám naději, že Bůh opatří prostředky. Je to důležité, protože jako prvorozený syn a sirotek se bude potřebovat starat o své mladší sourozence a lepší vzdělání mu k tomu dá větší šanci. (O Anthonyho případu jsme během léta naše dárce informovali a prozatím se nám sešla asi polovina potřebné částky 2.500 Kč měsíčně – poz. kanceláře NFKMS).

Brian chodí do školy ve městě Kisii. Své rodiče bude moci vidět až o školních prázdninách v listopadu. Má se dobře. Clinton je stále v St. Bernards school. Nedávno se naskytla příležitost, aby se za mnou stavil. Říkal, že si začíná ve škole zvykat a má ji rád. Jeho mladší bráška Felix ukončuje 8. ročník základní školy a připravuje se na národní zkoušky v listopadu. Pokud uspěje, mohl by v lednu nastoupit na střední školu.

Eunice se stále lepší ve svých studijních výsledcích. Většinou je mezi nejlepšími. Její škola Kobudho je asi 100 km od Nairobi, ale prázdniny tráví se svou babičkou ve slumu Kibera. Grace studuje katolickou školu s velmi přísnou disciplínou, ale zvládá to dobře. Je členkou skupiny pro péči o životní prostředí, která byla dokonce pozvána ke keňskému prezidentovi. Hellen nastoupila na Moi University ve městě Eldoret. Studuje psychologii a vede si dobře. Její rodiče jsou velmi šťastní. Mercy dokončuje poslední ročník na střední škole a ráda by příští rok pokračovala na univerzitu. Rachel chodí do 7. třídy na základní škole.

Ohledně mé služby, po 3 dny v týdnu stále vyučuji na částečný úvazek na Carlile college. Stále také pokračuji ve své službě ve slumech a mezi Masaji. Nedávno jsem měl příležitost uspořádat týdenní kurs pro 50 evangelistů z anglikánské církve, kteří slouží mezi muslimy ve městě Marsabit. Bylo to dobrá příležitost povzbudit je k životnímu stylu učednictví a také k bezúhonnosti, aby byli pro muslimy dobrým svědectvím. Dále jsem vedl kurs pro 20 pastorů a církevních pracovníků, kteří pracují pro organizaci World Property Solutions.

V srpnu jsme uspořádali mezi Masaji třídenní konferenci pro ženy. Zúčastnily se ženy ze všech masajských církví a také z mého domovského sboru. Byla to úžasná příležitost sdílet s nimi Boží slovo.

Stále vedu sbor ve svém městě Ngong. Práci pastora miluji, ale je to hodně práce a chce to hodně trpělivost.

Mešak Okumu