Na řece Coco

Náš misionář v Nikaragui Zbyněk Klinger absolvoval nový misijní výjezd do džungle:

Společně s týmem místních křesťanů domorodců miskito a mayangna se Zbyněk v listopadu zúčastnil takzvané evangelizační kampaně. Celá tato kampaň byla na řece Coco. Při řece Coco žijí (indiáni) domorodci miskito. Mluví jazykem miskito. Kázání byla většinou v domorodém jazyce, nebo se překládali ze španělštiny do miskito. Zbyněk byl jediný nedomorodý účastník. Během 12 dní společně s týmem Zbyněk navštívil 11 komunit. Ve všech komunitách, kde se konaly shromáždění, se tým modlil za nemocné. Mnoho lidí také přicházelo na výzvu při shromáždění. Přicházeli se smířit s Ježíšem Kristem (tedy že už Ho kdysi přijali a pak ho plně nenásledovali) nebo to byli úplně noví křesťané, kteří Ježíše přijímali poprvé. Celkem to bylo 81 lidí.

V komunitě Walakitan je velký společný dům, kde se odehrávají různá velká shromáždění, setkání a společenské události. Tam bylo i večerní evangelizační shromáždění. Lidé seděli na prknech, které dali na holou betonovou podlahu a někteří seděli přímo na betonu. Kolem domu bylo mnoho přihlížejících, kteří však nešli dovnitř. Za to ale házeli okny dovnitř bouchací kuličky. Některé lidi to dokonce popálilo. Po shromáždění rodiče přivedli asi desetiletou dívenku, která měla na tváři horskou lepru. Bylo vidět kusy masa jako v otevřené ráně. Bratři a sestry se za ní modlili a pomazali jí olejem. Druhý den přišli rodiče s holčičkou znovu. Děvčátko bylo veselé a na tváři byla viditelná změna procesu uzdravení, jako když se kůže zatahuje. Poslední komunita, kde se kázalo, byla komunita Raiti. Na podrobnějších mapách řeky Coco byste jí možná našli.

Po celou dobu kampaně bylo deštivo a v noci chladno. Zbyněk měl krátce zažívací potíže, jinak díky Bohu neonemocněl.

V dubnu jsme dostali výpověď z našeho bývalého domu. Pak jsme byli 5 měsíců na návštěvě Čech a po našem návratu do Nikaragui bydlíme zatím v provizoriu na návštěvě u sestry Kristýny. Naléhavě hledáme nové bydlení. Naše auto z roku 2003 mělo staré ojeté pneumatiky, každá byla jiná s jiným vzorem. Děkujeme vám všem, kdo jste nám přispěli na nové pneu a věřili za pneumatiky s námi. Minulý týden jsme koupili 4 nové pneu a dokonce za velmi příznivou cenu.

Děkujeme za všechny vaše modlitby i za vaší účast na misii mezi domorodci v Bosawas Nikaragua.

Pavla a Zbyněk Klingerovi