Pán se stará o pomocníky

Z kralupského Betelu zdraví manželé Tiší.

Milí přátelé a příznivci Bételu v Čechách,

moc vás opět zdravíme z Kralup. Chtěli bychom konce roku využít k tomu, abychom poděkovali všem, kteří sledují naši službu, modlí se a/nebo posílají dary na Nadační fond KMS. Ten je totiž jediným zdrojem financí pro naši službu, protože i když ve vlastní zemi, jsme stále misionáři, jejichž mzda, je závislá na Pánu a těch, kteří naši službu dobrovolně finančně podporují. I proto jsme vděční Pánu a všem našim dárcům, že takto žijeme již od roku 1998, a i když jsme si prošli obdobími nedostatku, stále jsme tady a děláme z Boží milosti to, k čemu nás povolal. Děkujeme všem, kteří posílají jednorázové dary, i těm, kteří nás podporují od úplného začátku a jejich věrnost a láska je pro nás opravdovým povzbuzením.

Máme sedm členů komunity. Rozhodli jsme se opět navýšit horní věkovou hranici, takže přijímáme uchazeče o léčbu do 40 let. Máme dva nové vedoucí – Vítka a Martyho. Jsou to skvělí učedníci a potřebují kromě naší péče i vaše modlitby.

Je až neuvěřitelné, jak se situace s pracovníky mění, jak se Pán stará o to, abychom vždycky měli pomocníky. Standovi s Veronikou se narodil syn Patrik a po čtyřech měsících, kdy nám pomáhali se vrátili do Ostravy. Chodí do KS Ostrava a Standa pracuje v automobilce. Jeho proměněný život nám dělá radost. K našemu překvapení se mexická rodina vrátila do Čech a Gaspar nám příležitostně pomáhá jako dobrovolník. Restauruje nábytek a pomáhá s dalšími technickými věcmi. Dále za námi přijela Daniela, která už rok a půl žije a pracuje v Bételu v Anglii. Velmi vážně uvažuje, že by přišla do Čech založit komunitu pro ženy. To by byla pecka. Modlete se s námi, abychom věděli, jak postupovat.

Veronika úspěšně pokračuje ve své práci na školách: Zájem je obrovský a tak jsem moc ráda, že některé třídy přebrala kolegyně Radmila, protože jinak bych je musela úplně odmítnout. Jsem moc ráda, že mám tu výsadu do škol chodit a podílet se na formování hodnot dětí především na druhém stupni. Stále znovu se přesvědčuji o tom, jak je to potřeba. Naposledy, když se děti v šesté třídě vysmály videu o postižené dívce a označily ji za zrůdu. Byla jsem v šoku, ale nastala příležitost jim promluvit do duše. Navíc se ukázalo, že jejich spolužačka se bude po úraze s postižením vracet do školy a učitelka si na celé situaci uvědomila, že třída na její návrat není vůbec připravená. I takhle diagnosticky Etické dílny® často fungují.

V Teen Clubu jsme se nakonec rozhodli pokračovat, i když v uzavřeném šestitýdenním bloku, nikoliv pravidelně celý školní rok, jak tomu bylo loni. Dělníky, které Pán vyslal na tuto žeň se nakonec staly naše děti. Hodně aktivně se k tomu postavily a oba vedou diskuzní skupinky. Program jsme udělali hodně křesťanský. Zabýváme se otázkami typu: Proč bych se měl o Boha vůbec zajímat? Proč Bůh nezastaví všechno zlo, když je všemohoucí? Existuje vůbec Bůh, když není vidět? Kdo je Ježíš? apod. Stále je čas na jídlo a hry a pravidelně chodí 10 dětí. Čekají nás ještě dva čtvrtky, po nich zase složité rozhodnutí, jestli dále pokračovat. Zájem dětí je velký a pokračovat chtějí, je to další ohromná zodpovědnost. Potřebujeme pomocníky!

trh

Veronika na vánočních trzích

Letos již podruhé jsme se pustili do vánočních trhů. Vytvořili jsme produktový design ručně vyráběných či dekorovaných výrobků, které jsou praktické i krásné. Loni jsme je prodávali pouze na dvou trzích, letos již na čtyřech, protože na dva další nás pozvali lidé, kterým se naše výrobky líbili. Snažíme se si tímto způsobem přivydělat v období zimních měsíců, kdy se lidé nestěhují a omezeně nakupují nábytek. Zatím se nám daří a jsme za to vděční. Není to zrovna nízkonákladové podnikání a byl to risk, stál za to!

Přejeme Vám všem báječné Vánoce!! Všechno dobré a splněné touhy Vašich srdcí v roce 2017.

S láskou,

Petr, Veronika, Jakub a Hanka Tiší