Zprávy z Rovinje

Náš misionář v Rovinji Jirka Dohnal začal sdílet novinky ze své služby ve facebookové skupině „Misie v Chorvatsku“. Zveřejňujeme výběr některých příspěvků z posledních měsíců:

Každý měsíc máme společnou modlitební modlitebnisborů na Istrii. Pokaždé v jiném městě. V lednu jsme ji měli v Poreči a v únoru v u nás v Rovinji. Je to jeden z mnoha způsobů, jak vyjadřujeme jednotu církví na Istrii.

 

 

12. února měla Káťa ve sboru své druhé kázání v životě. A bylo to výborné. Téma: „Rodina – místo lásky.“ Káťa má speciální pomazání mluvit o rodině, manželství, výchově dětí atd. Proč? Protože je naprosto skvělá manželka, maminka a hospodyňka. Mimo jiné, samozřejmě :-)

 

Jirka

20.02.2017 jsem měl tu výsadu kázat v Rijece na mládežnické konferenci sborů na Kvarneru na zadané téma: „Nebuď krabice.“ Sdílej jsem své zkušenosti s tím z jakých různých „krabic“ mě Bůh v průběhu času vytahoval a jakým způsobem to dělal. A jak se mění naše percepce Boha, žijeme-li v nějaké „krabici.“

 

20.05. Národní den modliteb – přišlo 460 lidí z devíti různých denominací. Představ si 460 srdcí která bijí pro Ježíše. Když jsme se spojili v modlitbě za národ, tak to byl hukot. Poprvé za 21 let co jsme tady jsem viděl tak pestrou církevní směs v tak zjevné jednotě. To bude mít „následky“ na které se těším.

narodni modl

 

 

21.05. Společné bohoslužby s Agape pod širým nebem. Skvělé slovo, úžasné chvály a spousta dobrého jídla.

agape

 

Kázání v MP3: „Bláto a zlato – pýcha a pokora“ s překladem do češtiny.
https://youtu.be/mexm1rLuQxM
Články:
http://krestandnes.cz/jirka-dohnal-odlozene-vedro-samarske-zeny/

http://krestandnes.cz/jirka-dohnal-pozehnani-skryte-chybach/

http://krestandnes.cz/moje-cesta-k-bohu-jirka-dohnal/

http://krestandnes.cz/bourky-panove-posluchac-cinil/