Nové perspektivy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbyněk s přáteli z komunity Navahwas

Nové zprávy z Nikaragui posílají manželé Klingerovi:

Milí, zdravíme vás z Nikaragui. Těšíme se z toho, že s vámi můžeme sdílet misii mezi lidem mayangna Sauni Bu Bosawas.

Koncem října byl Zbyněk na misijním výjezdu v komunitě Navahwas. Cesta byla tentokrát náročná, ale díky Bohu se Zbyněk vrátil v pořádku. „Navahwas“ znamená „Zátoka tygrů“. V rodině bratra Rosalía sdílel Zbyněk audio lekce biblických základů nahraných španělsko-mayangna. Vyzkoušeli jsme tak v praxi, jak fungují audio přístroje, které chceme v Bosawas rozdávat, až bude kurz biblických základů kompletní. Přístroje mají vlastní solární dobíjení. S bratrem Rosalíem se známe už od roku 2012. V říjnu 2014 Zbyněk a Wiliam pokřtili ve vodě Rosalía, jeho ženu Melbu a jejich dcerku. Bratr Rosalío je Nikaragujec, jeho žena je domorodá mayangna. Doma mluví oběma jazyky, jak španělsky, tak mayangna. Jsme moc rádi, že biblické základy tvoříme dvojjazyčně a každý v Bosawas jim tak může porozumět.

Nedávno se do Navahwas přestěhoval pastor Santiago s asi čtrnáctičlennou rodinou. Postavil dům modlitby, kde se s rodinou modlí. Bratr Santiago uspořádal v domě modlitby třídenní campaňu. Pozval pastory z komunity Wina a Kiusi, aby kázali a vydávali svědectví. Bratr Rosalío, jeho rodina a Zbyněk se také zúčastnili nedělního ranního shromáždění.

Zbyněk se s bratrem Rosalíem domluvil, že by tam příští rok, až bude, dá-li Pán, biblický kurz hotov, Zbyněk přijel. Zvali by lidi z Navahwas k poslechu audia a zároveň by tak v domě bratra Rosalía vznikla církev. Bratr Rosalío je z toho nadšený. Zbyněk by rád jel opět na návštěvu do Navahwas někdy začátkem příštího roku. Kompletní kurz by mohl být hotov až v druhé polovině příštího roku.

Fotky z cesty najdete na www.misie.estranky.cz, rubrika fotoalbum.

Děkujeme vám za modlitby a za vaší účast v této misii.

Chcete li osobně dostávat naše podrobnější partnerské dopisy, napište nám.

vaši v Kristu Zbyněk, Pavla a Eliška Klingerovi