Připravuje se ženské středisko

Tisi 2015.jpgS menším zpožděním přinášíme zprávy od manželů Tichých z Bételu:

Milí přátelé a příznivci Bételu v Čechách,

moc vás opět zdravíme z Kralup. Radujeme se z toho, co Pán dělá a z vyslyšených modliteb.

S nekonečnou radostí vám představujeme budoucí vedoucí komunity pro ženy. Jmenuje se Daniela, v tuto chvíli je ještě v Anglii, ale až se nám podaří zařídit vše potřebné a připravit začátek ženské komunity, přijede a bude ji vést. Jsme vděční, že Pán vyslyšel naše modlitby a konečně budeme moct pomáhat i ženám. Hledáme dům/byt v blízkosti Prahy, kde budou holky bydlet a dále obchod či takový multifunkční prostor v DanielaPraze, kde budou holky prodávat menší nábytek a možná i provozovat třeba žehlírnu a prádelnu apod. Nevíme přesně, ale modlíme se a hledáme, kde nás Pán chce mít a jaké podnikání bude pro holky nejlepší.

Máme tu stabilní skupinu 7 kluků, z nichž jeden se připravuje na řádný odchod po ukončení programu. Máme i dobrého vedoucího a jeho zástupce, ale trochu starost nám dělá velmi výrazný úbytek žadatelů o léčbu. V tomto roce nám volalo nejméně zájemců o léčbu od roku 2006, kdy jsme začali závislé přijímat. Můžeme spekulovat, čím to je. Protidrogovou politikou, která dostatečně nepřeje programům vedoucím k abstinenci, profilem uživatelů, nedostatkem motivace, atd. atd.?? Jisté je, že potřebujeme modlitby, aby se zvýšil počet nově příchozích, aby se ulice, kde se prodávají drogy vyprázdnily a my mohli naplnit další dům.

Jsme moc rádi za naše rozhodnutí pokračovat v Teen clubu. Opět pravidelně chodilo kolem 10 dospívajících. Našim hlavním cílem bylo ukázat jim, že křesťanství není jen pro staré, umírající a hloupé lidi, ale že je rozumnou alternativou, která je stále stejně aktuální. Všichni, kdo chodili, jsou kamarádi našich dětí, takže s nimi budou i nadále v kontaktu.

Etické dílny® ve školním roce 2016/2017 v číslech:
Počet škol: 4
Počet programů: 74
Počet hodin: 148
Počet tříd: 30
Počet oslovených dětí: 1517

Příklady písemných reakcí dětí na programy Etické dílny:

9. třída – Předsudky
„Když uvidím někoho, kdo potřebuje pomoct, pomůžu mu a nebudu koukat na to, jestli je třeba špinavý.“

6. třída – Přátelé
„Budu ohleduplnější k těm, které nemám moc v oblibě. Budu se snažit odpouštět. Zastanu se přítele.“

S láskou,

Petr, Veronika, Jakub a Hanka Tiší