Osm let na misii

20180214_114744.jpg

Nahrávání audia

Z Nikaraguy píší manželé Klingerovi.

Zdravíme vás už v novém roce 2018. V lednu jsme se připravovali na poslední nahrávání audia základů. Připravili jsme ještě krátký celek z biblických veršů o tom, kým a čím je Ježíš Kristus. Např. Ježíš Kristus je Bůh. Ježíš Kristus je člověk. Ježíš Kristus je Syn Boží a syn lidský, Ježíš Kristus je cesta, pravda, život a podobně.

V únoru skončily dlouhé hlavní prázdniny a začala škola. Pro naši rodinu začal nový školní rok. Přijel k nám pastor Fanor i se sestrou Elidou a dětmi. Pastor Fanor přijel na pravidelné setkání pastorů. Tentokrát náš pastor Juan, který je supervizor pro severní region, na toto setkání pozval i nás, abychom promluvili o naší misii. Setkání se konalo přesně na den našeho 8. výročí vyjití na misii a bylo to pro nás silné, že po osmi letech stojíme před místními pastory a můžeme jim svědčit o práci mezi mayangna, a o tom, jak tato misie roste. Zbyněk měl slovo s důrazem na chození Duchem. Na setkání bylo asi 50 pastorů. Také jsme se setkali s nikaragujskými misionáři, kteří se chystají na misii. Jedna sestra už za měsíc jede na misii do Řecka pracovat s dětmi uprchlíků. Sestra Carmen už brzo pojede i s rodinou na misii do Španělska a bratr Absalon pojede i s rodinou do Portugalska.

IMG-20180214-WA0002.jpg

Mezi místními misionáři

S Elidou a bratrem Lesterem jsme nahrávali poslední lekce audia biblických základů španělsko-mayangna. Téma bylo večeře Páně, křesťanští učedníci a kým je Ježíš Kristus. Teď budeme nahrávky zpracovávat a dokončíme přípravu audio projektu. Audio doprovází tištěná skripta, kde jsou všechny lekce. Celkem 8 lekcí a celý text je s odkazy na biblické verše. Pak ještě vše nahrát do přístrojů a na podzim už s kurzem do terénu do komunity Nawahwas.

V dubnu očekáváme návštěvu z Čech a moc se na ni těšíme. Přijedou za námi dva bratři a společně se Zbyňkem pojedou na misijní výjezd do Bosawas. Těšíme se, že s vámi budeme sdílet další svědectví z misie. Buďte požehnaní a vřelí. S pozdravem

Zbyněk a Pavla Klingerovi