Auto pro Mešaka – mimořádná akce „Daruj jednou, daruješ dvakrát“

Keňa 2015 - zase opravujeme

Keňa 2015 – zase opravujeme

Již po mnoho let podporujeme v Keni službu misionáře Mešaka Okumu. V roce 2008 jsme uspořádali sbírku, aby si mohl koupit ojeté auto. Mešak si tehdy skutečně koupil ojetou Toyotu a ta mu umožnila být podstatně efektivnější při jeho službě v nairobských chudinských slumech i mezi Masaji.

Leč léta běží. Když jsem Mešaka navštívil v roce 2015 a společně jsme objížděli námi sponzorované děti, jeho Toyota již zpívala labutí píseň. Opotřebení auta na keňských prašných a hrbolatých cestách je podstatně větší, než jak jsme zvyklí z Evropy. Několikrát jsme dojeli skutečně jen z Boží milosti.

Protože stále vidíme Mešakovu službu jako velmi důležitou a chceme ji nadále podporovat, rozhodli jsme se vyhlásit sbírku na nové Mešakovo auto. Měl by to být ojetý vůz s náhonem na všechna čtyři kola, který v Keni přijde na částku cca 14.000 USD – tedy kolem 290.000 Kč (v Keni jsou obecně vyšší ceny automobilů, než u nás). V současné době máme na tento účel shromážděno přibližně 160.000 korun. Aby podpořili tento projekt, rozhodli se jedni z našich sponzorů, že každý nový dar, který přijde na tento účel, až do souhrnné částky 10.000 korun zdvojnásobí. To znamená, že každou darovanou korunou na tento účel v současné době darujete vlastně koruny dvě!

Projekt můžete podpořit na našem účtu 577409193/0300 s var. symbolem 630, nebo prostřednictvím platební brány PayPal zde:

Děkujeme všem štědrým dárcům.

Michal Klesnil, ředitel NFKMS