Novinky z Bételu

Z kralupské komunity pro muže i ženy, kteří chtějí skoncovat se závislostmi, píší manželé Tiší:

Je to neuvěřitelné, ale komunita pro ženy funguje už 10 měsíců. Za tu dobu jsme do 14-denní přípravky přijali 6 žen. Dalších 5 si domluvilo nástup a nedorazily. Zatím ani jedna nevytrvala. Z různých důvodů ukončily svůj pobyt po několika málo dnech. Odborníci i laici potvrzují, že práce s ženami je velmi složitá. Často jsou do jejich problémů zapleteni násilní partneři, či nezletilé děti, případně přecitlivělí rodiče. V tuhle chvíli je v léčbě jedna žena. Nevzdáváme se a bojujeme dál. Daniela a Kate, které komunitu vedou, se podílí na našem podnikání. Nově přijímáme zakázky na čalounění křesel, židlí a pohovek. Restaurujeme profesionálně nábytek a vyrábíme dekorace. Příležitostně pečeme drobné anglické cukroví na svatby.

Vyhlášení vítězů

Vyhlášení vítězů

V únoru jsme se přihlásili do akceleračního programu pro neziskovky, které začínají nové sociální podnikání. Součástí tohoto programu je dlouhodobá spolupráce s odborníky, školení, workshopy a konzultace s profesionály z různých oblastí. To vše je v rámci programu zdarma. Cenou pro vítěze je odměna ve výši 50 000 Kč. Vyhrává projekt, který udělá v rámci programu největší pokrok. No, a my jsme to vyhráli s naším novým projektem Oživeno, který bude podporovat ženskou a částečně i mužskou komunitu. Do konce září bychom měli tohle nové podnikání spustit. Budeme prodávat velmi kvalitně zrestaurovaný stylový anglický, shabby chic a retro nábytek a restaurovat a čalounit nábytek na zakázku. V tomto novém podnikání zaměstnáme i minimálně dva kluky/muže – absolventy Bételu, kteří dokončili léčbu u nás.

Kluci v mužské komunitě jsou stabilní. Máme skvělou skupinu. Brzy plánujeme křty, o kterých napíšeme příště. Přes léto přestali chodit noví kluci, což je každé léto stejné, ale i tam se modlíme, aby nám někdo přibyl. Podařilo se nám dokončit dílnu a několik kluků práci v ní nejenom miluje, ale také ji dobře umí. Máme celou sérii krásného a originálního nábytku, který budeme prodávat především přes internet.

Neustávejte v modlitbách za muže a ženy, kteří potřebují a chtějí vyjít ze závislosti. Modlete se, aby se o nás dozvěděli a měli odvahu zavolat a přijít.

Modlete se za budovu pro ženskou komunitu, potřebujeme domek se zahrádkou v blízkosti Kralup nad Vltavou. Přirozeně je to díky cenám v podstatě nemožné, potřebujeme zázrak.

Modlete se, aby lidé, kteří k nám přijdou vytrvali na cestě ke změně, aby měli odvahu měnit svůj charakter.

Modlete se, aby Bůh požehnal naše dobročinné podnikání a abychom měli dostatek na provoz komunity a každé dobré dílo.

Petr a Veronika Tiší