Zátoka cikád

Nové zprávy posílají naši nikaragujští misionáři Klingerovi:

Milí partneři a přátelé misie, děkujeme za vaše modlitby, děkujeme vám, že jste s námi na misii tady v Nikaragui. Zbyněk byl na krátkém misijním výjezdu v Bosawas. Domluvil pobyt v komunitě Kayayawas. V komunitě Kayayawas (zátoka cikád) bude v dubnu Zbyněk s bratrem Dušanem sdílet kurz biblických základů. Tentokrát bude kurz jiný, než předešlé dva kurzy. Jiný v tom, že bratři nebudou mít žádné jisté křesťanské zázemí. Kayayawas je poměrně uzavřená komunita, do které se místní křesťané bojí jezdit. Takže ačkoliv má Zbyněk v Kayaywas domluvený pobyt, není vůbec samozřejmé, že se vše uskuteční podle plánu. Zbyněk a Dušan budou potřebovat modlitební podporu. Zbyněk také domluvil další pobyt s biblickým kurzem, a to v komunitě Puluwas. Tam je situace podobná jako v Kayayawas. Zbyněk by tam měl jet v létě, pravděpodobně v srpnu. Mezitím v červnu ještě Zbyněk chce jet s biblickým kurzem do komunity Wina. Tam už má také domluvený pobyt.

Zbyňkova cesta do rezervace byla tentokrát fyzicky náročná, řeka je suchá, je málo vody, i po proudu bylo často potřeba loďku tlačit. Cestou buď úmorně pálí slunce a na loďce se není kde schovat, nebo prší. Zbyněk pobýval v komunitě Samasca u pastora Fanora. V tomto období se dobře loví ryby. Lidé přicházeli k pastorovi Fanorovi na návštěvu, pozdravit se se Zbyňkem, a nosili jako dárek ryby. Jednou chlapci ulovili i želvu. Bylo želví maso s rýží. V neděli jeli Zbyněk, pastor Fanor a jeho rodina a ještě další křesťané na bohoslužbu do komunity Mukuwas. Tato komunita je na řece Coco, kde se mluví španělsky a jazykem miskito. Nedávno v komunitě postavili modlitebnu, kde se schází církev.

Po týdenním misijním výjezdu se Zbyněk vrátil v pořádku do Jinotegy.

Děkujeme za vaše modlitby

  • za ochranu naší rodiny, za zdraví, za to, abychom tady mohli dále pracovat
  • prosíme i o modlitby za bratra Dušana a jeho rodinu, za Dušanovu přípravu na cestu za námi a také za ochranu Dušana i jeho rodiny před cestou

S pozdravem vaši v Kristu

Klingerovi