„Květa“ – Česko-slovenský dům modliteb v Jeruzalémě

Podpora: KS Praha, NF KMSChramova hora

Číslo účtu: 577409193 / 0300 v.s. 2600

Modlitební dopisy můžete objednat u NF KMS

 

„Květě“ pište na adresu: office@nfkms.cz

Misionářka vede modlitební tým přímluvců v Jeruzalémě. Vytváří prostor pro to, aby mohli čeští a slovenští věřící přijíždět na krátkodobé i delší pobyty, žehnat v rodném jazyku národům ze strategického místa u Zlaté brány a poznávat zaslíbenou zemi.
Od poloviny roku 2013 „Květa“ (jedná se o krycí jméno z důvodu ochrany identity misionářky) vede a spravuje v pronajatém bytě „Česko-slovenský dům modliteb v Jeruzalémě“ (http://dummodliteb.cz/). Vizí je, aby přímluvci z Česka i ze Slovenska měli možnost přijíždět na krátkodobé i dlouhodobé (až tříměsíční) modlitební pobyty na strategické místo do Jeruzaléma. Aby toto místo bylo místem modliteb a chval našeho Boha v českém i slovenském jazyku; aby odtud zněly modlitby za spásu Izraele, Česka, Slovenska a ostatních národů; dále proklamace Božího Slova do aktuální situace a také modlitební příprava druhého příchodu Ježíše Krista.

Nabízí se vám možnost trávit čas v místě české modlitby v Jeruzalémě. Hospodin nám dopřál překrásné místo s vyhlídkou na Chrámovou horu. Místo, kde Pán Ježíš odpočíval, modlil se, učil učedníky modlitbu Páně, plakal nad Jeruzalémem a potil krev. Je vítán každý, kdo je odhodlán putovat, aby požehnal svou přítomností vyvolenou zem. Věříme, že zde bude také požehnán, a přinese tak z Jeruzaléma požehnání zpět do své země, do Evropy a do celého světa. Věříme, že máme těšit Hospodina právě zde, v Jeruzalémě, a že On zde také potěší a posílí každého, kdo věří. Během svátků mají všechny čeledi země přicházet do Jeruzaléma poklonit se Bohu, aby zajistily déšť pro svou zemi.

Praktické informace:
Ranní společná modlitba – každý den mimo soboty od 7 do 9 h. Potom již máte možnost trávit čas celý den dle svého programu. Máme pro modlitbu vyčleněnu speciální místnost s výhledem na Chrámovou horu.
Je to zde pohodlné, velmi vkusně zařízené, prostorné, s velkou kuchyní, kde si každý vaří sám ze svých surovin. Nakoupit se dá v blízkých obchodech. K dispozici je internet-wifi dostupné v celém bytě. Západní zeď, neboli Zeď Nářků, je vzdálena přibližně 20 minut cesty pěšky. Ubytování je vhodné i pro pobyt celé rodiny a skupin do deseti lidí. Je vítané, když církev vyšle svého modlitebníka do domu modlitby a prakticky tak podpoří Jeruzalém.
V případě zájmu o pobyt na tomto místě a o podrobné informace o financích, dostupnosti a spojeních nás můžete kontaktovat na adrese: office@nfkms.cz