Hledáme nové sponzory pro chudé děti

Již po dlouhé roky uskutečňujeme ve spolupráci s naším keňským misionářem Mešakem Okumu program podpory místních chudých dětí. Z některých z nich se za tu dobu již stali dospělí lidé, kteří se díky podpoře českých dárců mohli dosyta najíst a vystudovat dobré školy. Protože jsme díky tomu mohli ukončit jejich podporu, vytipoval Mešak některé nové kandidáty. Pokud se pro ně najdou sponzoři, zahájíme program jejich podpory. Novými kandidáty naší podpory jsou:

Elvis

Elvis

Elvis Munene

Elvis se narodil v červenci 2011, takže je mu momentálně 5 let. Navštěvuje školku Uzimatele Education Centre ve slumu Gituamba v Nairobi. Jeho matka je samoživitelka, má ještě starší osmiletou dceru. Matka si vydělává pouze podřadnými pracemi jako je mytí nádobí v pouličních stáncích nebo praní. Rodina má velké problémy s placením nájmu a jídlem. Děti mohou chodit do školy a školky pouze nepravidelně, protože matka často není schopna platit školní poplatky.

Pro Elvise bychom potřebovali shromáždit podporu 1750 Kč měsíčně, která by sloužila na ošacení, jídlo, školní poplatky a učebnice. Je možno platit i jen část potřebné sumy.

Arnold

Arnold

Arnold Mutsotso

Arnoldovi jsou momentálně 4 roky a chodí do školky v keňském slumu Kawangware. Jeho otec zahynul před dvěma roky, matka je nezaměstnaná a vydělává si pouze příležitostným praním. Arnold má ještě jednoho sourozence. Navštěvují církev Emmanuel Pentecostal Assemblies of God Church.

Také pro Arnolda bychom potřebovali shromáždit podporu 1750 Kč měsíčně, která by sloužila na ošacení, jídlo, školní poplatky a učebnice a nájemné. Je možno platit i jen část potřebné sumy.

Zájemci se nám mohou ozvat na naše kontakty.